Nowoczesny monitoring WiFi dla domu

Praktyczne i niezawodne kamery IP do domu stanowią popularne rozwiązanie w systemach ochrony budynków o charakterze mieszkalnym. Często problemem na etapie ich montażu jest poprowadzenie okablowania. Z pomocą przychodzą profesjonalne kamery monitoringu WiFi!

Skomplikowane okablowanie sieciowe oraz doprowadzenie zasilania do poszczególnych kamer IP to główne przeszkody, na jakie trafiają osoby planujące wdrożenie monitoringu swojej posesji albo domu jednorodzinnego. Wielu użytkowników nie może pozwolić sobie na prowadzenie nowych instalacji, jeżeli budynek jest już ukończony. Rozwiązaniem są kamery WiFi do domu. Sprzęt nie wymaga okablowania sieciowego, a jedynym problemem jest doprowadzenie zasilania.

Kamery monitoringu WiFi do domu – dlaczego warto?

Praktycznie w każdym mieszkaniu, apartamencie czy domu jednorodzinnym znajdziemy sieć bezprzewodową WLAN. Co to oznacza dla nas? Że w każdym z tych miejsc z powodzeniem zaimplementujemy kamery monitoringu WiFi. Rozwiązania klasy IP Camera WiFi nie wymagają żadnego okablowania sieciowego – wystarczy, że będą w zasięgu sieci bezprzewodowej. Musimy jedynie doprowadzić do nich zasilanie, co często jest dużo łatwiejszym zadaniem, niż prowadzenie nowych tras kablowych LAN.

Jakimi zaletami wyróżniają się kamery IP do domu?

Bezprzewodowe systemy monitoringu wizyjnego to nowatorskie rozwiązania, zdobywające coraz większe zainteresowanie wśród użytkowników domowych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety, jakimi wyróżniają się kamery IP do domu.

  • Łatwy montaż – łatwość montażu to jedna z ogromnych zalet opisywanych rozwiązań. Brak potrzeby doprowadzenia skrętki sieciowej sprawia, że jedynym problemem jest zasięg sieci oraz doprowadzenie okablowania zasilającego.
  • Elastyczne wdrożenie – brak potrzeby bezpośredniego podłączenia do sieci LAN kablem otwiera szerokie możliwości elastycznego wdrażania kamer monitoringu WiFi do domu. Możemy łatwo dopasować miejsce montażu do potrzeb danego projektu.
  • Bogata funkcjonalność – kamery IP WiFi oferują podobne funkcjonalności, co standardowe kamery LAN. Użytkownicy mogą chociażby skorzystać z możliwości nagrywania obrazu na dysku twardym HDD oraz zdalnego podglądu na żywo z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.
  • Wysoka jakość obrazu – większość urządzeń posiada wysokiej klasy matryce CMOS, dzięki czemu możliwe jest rejestrowanie bardzo szczegółowego obrazu. Dodatkowo, wbudowane emitery IR poprawiają jakość rejestrowanego video w słabych warunkach oświetleniowych.
  • Możliwość integracji – monitoring WiFi może być z powodzeniem zintegrowany – poprzez wyjścia przekaźnikowe – z systemami kontroli dostępu oraz alarmami SSWiN.

Bez wątpienia dużą zaletą produktów jest również możliwość ich bardzo szybkiego demontażu i możliwość przeniesienia do innej lokalizacji, gdzie mamy zasięg sieci bezprzewodowej. Możemy nawet zachować tę samą adresację oraz konfigurację wraz z rejestratorem.

Jak wybrać kamery WiFi do domu?

Przed zakupem kamery WiFi do domu sprawdźmy matrycę, jaka została zastosowana w urządzeniu – powinna to być matryca CMOS o rozdzielczości minimum 2 Mpx. W przypadku pomieszczeń  nieoświetlonych w nocy oraz monitorowania posesji niezbędnym elementem będzie też emiter podczerwieni (tzw. promiennik IR) o odpowiednim zasięgu. Dobrą praktyką jest też wybór kamer WiFi PoE, które można zasilać przy pomocy skrętki komputerowej podłączonej do switcha PoE lub odpowiedniego zasilacza. Zyskujemy w ten sposób nowe możliwości rozbudowy systemu. Więcej wskazówek na ten temat znajdziesz w artykule: https://sklep-ecsystem.pl/blog/kamera-zewnetrzna-wifi-jaka-wybrac.html.

Gdzie kupić kamery do monitoringu WiFi dla domu?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić dobre kamery do monitoringu WiFi dla domu, to koniecznie zapoznaj się z ofertą polskiego sklepu EC System z Krakowa. W bogatym asortymencie sklepu internetowego znajdziesz szeroki wybór urządzeń do systemów zdalnego nadzoru wideo, również działających w technologii bezprzewodowej. Doświadczeni konsultanci z przyjemnością udzielą Ci fachowej porady i pomogą dobrać sprzęt, dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.