Styl industrialny we wnętrzach – czym się charakteryzuje?

Styl industrialny zwany także loftowym to sposób aranżacji przestrzeni inspirowany amerykańskimi trendami z lat 50., kiedy rozpoczął się proces porządkowania opuszczonych fabryk i terenów przemysłowych szczególnie w Nowym Yorku i przekształcania ich w budynki mieszkalne.

Wywołało to ciekawe trendy architektoniczne, które wciąż dominują w magazynach wnętrzarskich. Można śmiało powiedzieć, że styl industrialny przeżywa swój rozkwit. Jak zaaranżować mieszkanie w stylu loftowym?

Styl industrialny – cechy

Rozważając styl industrialny, wyobrażaliśmy sobie pomieszczenia z wysokimi sufitami, w których poszczególne funkcje mieszkalne płynnie się ze sobą łączą. A więc – kuchnia, salon, domowe biuro i sypialnia to zazwyczaj jedno pomieszczenie. Unikaj ścianek działowych i innych elementów, które mogą zakłócać przestrzeń. Wysokie sufity i duże okna podkreślą przestronny charakter pomieszczenia. Połączenie salonu z kuchnią to jedna z lepszych opcji dla małych mieszkań. Okna w loftowym stylu zajmujące całą ścianę,  wypełnioną światłem przestrzeń.

Styl industrialny – meble

Idealnie meble w stylu loftowym powinny być minimalistyczne i funkcjonalne. Warto mieszać stare meble przypominające wyposażenie fabryczne np. stare palety, szafy, lampy z nowoczesnymi meblami. Warto też zadbać o elementy metalowe i szklane – regały, drzwi czy półki. Sofa lub szafka na kółkach również pięknie zaakcentują wnętrze apartamentu w stylu industrialnym.

Każde pomieszczenie  w Twoim mieszkaniu może nabrać industrialnego klimatu. Możesz urządzić cały dom lub mieszkanie w tym stylu lub zdecydować się na aranżację pojedynczych pomieszczeń.